26 Nisan 2011 Salı

Geri sayım günleri

Günler hızla geçip gidiyor. İşi bırakmak ve taşınmak için bir yandan gün sayarken, diğer yandan da hem ikinci hamileliğin hemde abi kuzunun tatlı zamanlarını doya doya yaşayabileyim diye zamanın yavaş yavaş geçmesini istiyorum. Bu arada ailemizi ikinci bir tatlı telaş daha sardı. Baldanadamın dayikosu ve yengişi de bir bebek bekliyorlar :) Bende hala oluyorum. Taşınacağımız sitede abimlerle kapı komşusu olacağımız için kuzucum çifte abi olacak nasipse.

İlk tremester de bitmek üzere artık, karnımda belli olmaya başlayınca ömerin yanında soranlara kaş göz işareti yapmak yeterli gelmemeye başladı. Bizde kuzuma kardeşi olacağını haber verelim artık dedik. Ne bir sevinç de de üzüntü emaresi göstermedi. Arada karnımı yoklayıp bebek şimdi uyuyor falan diyor. Konuyu gereksiz yere açmak istemiyorum bende, ama dün anneme söylediği bir şeyden o kadarda kayıtsız olmadığını anladım. Anneannesi ömere kuzeninin olacağını söyleyince bir kardeşi zor kabul ettim zaten ikincisini istemiyorum, o zaman dayımlara gitmem demiş :)
Bu yaşına kadar herkesin sevgilisi olan oğlumun birden etrafında vızıldayan ve sürekli ilgi bekleyen iki bebeği çok hoş karşılamayacağı gün gibi aşikar, neyseki ailedeki herkes ömerin bu dönemde daha çok anlayışa ihtiyacı olacağını farkında.

Artık eskisi gibi oyun giremiyorum. Bu biraz bendeki ataletten birazda ömerin artık eskisi gibi hazırlanmış aktivitelere pek yüz vermemesinden. Oyunları kendisi kuruyor bizide oyunlarına dahil ediyor. Yinede arada kartonları kağıtları kesip biçip birşeyler yapıyoruz .

Grapon kağıdını yaprak yapmak benim fikrim olsada ağaçların tasarımı ve işçiliği Baldanadama ait.


Burada şekillerin kesimi bana yapıştırması Baldanadama ait.Uç uç böcücü annem sana terlik pabuç alacak.


Ama annişko sen daha yükseğe uçuyorsun!!! (Boş park bulup kendini salıncağa kaptıran hamile anne midesi alt üst olunca ağzının payını alır :)


Şu minderlerin dili olsada konuşsa, kendi yapılış amaçları haricinde her türlü hayali oyuna hizmet ediyorlar yıllardır. Son zamanların favorileri köprü, tünel, uçak ve at ahırı!!


Lego ve tahta blok karışımı özel kulesi. Yapıp çağırmış bana fotoraflamak düştü tabi...

6 yorum:

FADİŞ dedi ki...

Yavru kuzu haklı annesi, bütün sevgi onaydı ne zamandır şimdi sevgisini paylaşacağı iki bebek daha geliyor ne yapsın, hafiften istemediğini bildirmiş işte:) Hamileliğin iyi geçiyordur inşallah, baldanadamın o bal gibi yanaklarından öpüver annesi, kolay gelsin.

elif ada dedi ki...

Meldi, ne kadar mutlu oldum anlatamam. Demek baldanadam ağabey oluyor. Beldi şimdi de baldan bir kız gelir yanına. Sağlıkla, mutlulukla gelsin bal bebek

meldi dedi ki...

Fadişcim haklısın bakalım napıcaz bu abi kuzuyla inşallah kardeş gelince çok zor lamaz bizi. Hamilelik öncekine göre daha rahat sanki yada kendimi dinlemeye vaktim olmadığından anlayamıyorum belkide :)

Teşekkürler Umrucum evet benim balbebeğim abi olacak bende hala inanamıyorum. Artık ne gelirse kabulumuz ama ben sanki erkek tarafındayım abi kuzumla daha iyi anlaşırlar diye:p

suinci dedi ki...

geçen hafta size özendim oh ne güzel taşınacaklar diye bu hafta acilen ben taşınıyorum...:)

meldi dedi ki...

:) kolay gelsin sana ozaman Filizcim. taşınma olayı pek de özenilecek bişey değilya gideceğin yer iyi olsun yeterki

Yasin Suresi dedi ki...

Yasin Suresi Kuran'ı Kerim'de en çok okunan surelerden biridir. Yasin suresi toplam 83 ayet bulunmaktadır. Yasin 6 sayfadır ve Mekke şehrinde indirilmiştir. İlk ayeti olan "yâ-sîn" harfleri dolayısıyla bu ismi almıştır. Yasin suresi başlıca insanların ahlâkî sorumluluğu, vahiy, Resulullah’i yalanlayan Kureyş kabilesi, Antakya halkına gönderilen peygamberler, Allah’ın birliğini ve kudretini gösteren deliller, öldükten sonra dirilme,ahiret, hesap ve ceza konu edilmektedir .
Yasin suresi içeriğinde ayrıca insanların ahlaki sorumlulukları ve Peygamber Efendimi Resulullah'ı yalanlayan kureyş kabilesi hakkında da ayetler bulunmaktadır. Yasin Suresi Allah Teala Hazretlerinin varlığını ve birliğini gösteren deliller ile öldükten sonra dirilmeye ve ahiret gününe ait ayetler de bulunmaktadır. Tüm bu ayetleri okumak ve Yasin Suresinin Faziletlerini öğrenmek, kabe imamlarından yasini şerif dinlemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

Blog Widget by LinkWithin
 
Copyright 2009 Baldanadam