2 Şubat 2010 Salı

Çıkartma aktivitesi ve karton kamyon


Kağıda yuvarlaklar çizdim ve içlerini çıkartma çeşitlerimizin renklerinde boyadım. Baldanadamın görevi hem doğru renk içine hemde taşırmadan yapıştırmaktı. Kolaylıkla yaptı bu işlemi. Son iki yeşili sıkılıp içeriden dışarı yapışırmaya başlarken aktiviteyi bitirdim. Güzel bir aktivite oldu bizim için ama sanırım biraz geç kalmışız bir kaç ay erkende yapılabilirmiş.


Artık eve gelen kutuların akıbeti belli. Hepsi oyuncak oluyor. Babişkonun getirdiği ayakkabı kutusunu oyuncak yapıcam dyip gezdiriyordu baldanadam. Baktım kenarından köşesinden delmeye başladı. Daha fazla bekletmeyeyim dedim. Kamyonumuz hayvan taşıma kamyonu oldu. Önüne de bir ip taktım. Çekip gezdiriyor. Tabi ömrü fazla uzun olacağa benzemiyor. 3-4 gün oynasa yeter. Zaten yapıldıktan sonra değil yaparken daha çok ilgisini çekiyor.

11 yorum:

ZeyNes dedi ki...

Zeynep çok seviyor çıkartma yapıştırmayı:) Bu akşama süper bir aktivite çıktı bize...itiraf edeyim ben senin aktiviteleri çok taklit ediyorum ama bloga yazmıyorum biri saçma salak yorum yazarsa taklitçi Nes diye:)

GüCüBe dedi ki...

Karton aktiviteleriniz çok başarılı harikasınız. Çıkartma hiç denemedik biz ama sever diye düşünüyorum, denemeli mutalak.

Mlke-Btkn dedi ki...

Ah şu kartonlar başlarına gelceklerini bilse karton olmayı seçerlermiydi acab :):):)

Canımm ellerinize sağlık yavv bir kartona kamyon olmak ancak bu kadar yakışabilir :):)

sevgilerimle

meldi dedi ki...

Neslihancım fikir verebiliyorsam ne mutlu bana. Çıkartmalara bizimkide bayılıyor. Odasının bir duvarı çıkartmalar ve dergilerden kesip yapıştırdıklarıyla dolu. Fotosunu çekince buraya da ekliyim bari :)

meldi dedi ki...

Güneçcim bence deneyin renk çalışması için oldukça uygun hemde eğlenceli

meldi dedi ki...

Melikecim biz kartonları geri dönüştürüyoruz ama umarım hallerinden memnunlardır :D

hüstın dedi ki...

hepsi şahane:) bizim keratayla da böyle bi şeyler yapmak gerek, hazıra alıştı, muji'den alıyoruz sürekli oyuncakları.. azıcık da kendi uğraşsın:)) elinize sağlık diyorum tekrar bu arada:)

NiLaY dedi ki...

ben de bu aksam deniycem bu cikartma olayini, super fikir icin tesekkurler :))

sirâr dedi ki...

"her türlü kartondan oyuncak yapılır" imza : baldanaile :)

meldi dedi ki...

Teşeüürler Hustın...

Nilau blogunu incledim de kadar hoş fotoraflar çekmişsin oyle bayıldım doğrusu

.
Üstelik itna ile yapılır Remziyecim hehehe

sirâr dedi ki...

Melekcim mimlendin

Yorum Gönder

Blog Widget by LinkWithin
 
Copyright 2009 Baldanadam