30 Ağustos 2009 Pazar

Sultanahmet ve Miniatürk gezimiz

Bu hafta sonu yine yoğun geçti. Cumartesi halamız geldi Maraştan. O akşam hep birlikte Sultanahmete gittik. İnsan kalabalığı arasında gezmek pek hoş sayılmazdı ama yinede fuarı gezip bir iki kitap aldık. Bulabildiğimiz bir bankta oturup iftarı bekledik. Oturmak lafın gelişi tabi, halasıyla nöbetleşe baldanadamı gezdirip etrafı keşfetmesine yardımcı olduk. Baldanatatlıyla ezanın okunmasını ve caminin ışıklarının yanmasını bekledik. Atıştırmalık bişeylerle iftarı açtıktan sonra sarnıcın ordaki sakin camide baldanadamla tesbih oyunları oynadık. Bu arada etraf biraz sakinleşmişti ve bizde rahat rahat iftar yaptık ve dönüş yoluna girdik. Fotoğraf makinemizin pillerini yanımıza almadığımız için bugünden hiç fotomuz yok.

Pazar günü oyun gurubu arkadaşımız Ceylin prenses ve annesi ile miniatürkte buluştuk. Kuzular maketlere tabiki tam ilgi göstermediler. Baldanadam daha çok eserlerin tarihini anlatan elektronik kutuları çalıştırmakla uğraştı bol bol. İkisinin de en çok sevdiği maketler gemi maketleri ve TEM otoyolunun hareket eden arabalarla dolu maketi oldu. Bu geziyi en az 3 yaş civarında tekrarlamak üzere kafamıza not ettik. Bu sefer bir önceki günden ders aldığım için pilleri unutmadım işte fotolar...2 yorum:

Güneş Büyüktelli Akay dedi ki...

Gittikçe kalabalıklaşıyor bu şehir, çocukla kalabalık ortamlarda çok zor oluyor..

meldi dedi ki...

Elden geldiğince sokmamaya çalışıyoruz biz ama gezerken hayret ettim kucaklarında el kadar bebekler ve piknik nevaleleriyle sultanahmet meydanına serilmişti insanlar. Biz o kadar rahat değiliz sanırım

Yorum Gönder

Blog Widget by LinkWithin
 
Copyright 2009 Baldanadam