13 Nisan 2009 Pazartesi

Slumdog MillionaireBaldanadamın uyku vakti gece 12 leri bulmaya başladığından beri haftasonu film keyfimiz hayal olmuştu. Bu haftasonu gündüz uykusunu bir seferle sınırlı tuttuk ve gece de 10:30 da uyutmayı başardık. Böylece bize de film seyretmek için bir fırsat doğmuş oldu. Oscar ödüllü ve şiddetle seyretmemiz tavsiye edilen Slumdog Millionaire üzerinde karar kıldık. Ve bingo, son zamanlarda izledikelrim arasında beni hayal kırıklığına uğratmayan başından sonuna kadar ilgiyle takip ettiğim tek film oldu. Farklı ve sürükleyici bir senaryosu var. kısaca konusu şöyle:

"Jamal Malik, Mumbai‘nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan’da katıldığı “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Ama şova ara verildiğinde, bir sokak çocuğunun bu kadar büyük başarıyı ancak hile yaparak yakalayabileceğinden şüphelenilip tutuklanır.

Suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Jamal, kardeşiyle birlikte kenar mahallede geçen yaşamını, mahalle çeteleriyle olan ilişkilerini ve tek aşkı Latika’yı yeniden bulma çabasını anlatmaya başlar. Yarışmadaki her sorunun cevabı Jamal’ın inanılması zor ama gerçek hikayesini ortaya çıkacaktır."

1 yorum:

relia dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum güzel ve bir o kadar da sürükleyici bir film...

Yorum Gönder

Blog Widget by LinkWithin
 
Copyright 2009 Baldanadam